TV Novi Bečej

Sport

Pobeda košarkaša protiv „Kris Krosa“ iz Pančeva

Redakcija TV Novi Bečej | 26. novembar. 2018. | 9:55 | Sport

Nakon tri poraza u gostima, košarkaši novobečejskog „Jedinstva“ zabeležili su pobedu na domaćem terenu u Sportsko-rekreativnom centru „Jedinstvo“ u Novom Bečeju gde su prošlog petka ubedljivo savladali ekipu „Kris Krosa“ iz Pančeva. Tako je utakmica 9. kola Prve regionalne lige Sever završena rezultatom 91:75 u korist domaćina, koji sada lakše „diše“, što je potvrdio i sportski direktor ovog kluba, Srđan Vokić: „Osim prvih par minuta mislim da smo veći deo utakmice odigrali vrlo korektno, kontrolisali smo utakmicu na iznad deset poena razlike od druge četvrtine pa sve do krajai nijednog momenta nismo pobedu dovodili u pitanje. Dobili su malo šansu i mlađi igrači u zadnjih nekoliko minuta, što naravno nije uticalo na rezultat, dokazavši da mogu da igraju, tako da mislim da spremni dočekujemo naredne četiri utakmice, kako smo već najavljivali, počevši od prve u Kuli, koja je jedna od utakmica koja bi bila realna da pokušamo da dobijemo na strani i da se do kraja prvog dela prvenstva priključimo srednjem delu tabele i da mirno uđemo u nastavak prvenstva.“

Košarkaški klub „Jedinstvo“ nakon devet odigranih kola zauzima 10. poziciju na tabeli prvenstva uz 12 osvojenih bodova. Nakon narednog kola i utakmice protiv „Hajduka“ iz Kule koja je zakazana za 1. decembar, novobečejski košarkaši ponovo će se naći pred domaćom publikom nedelju dana kasnije kada će ugostiti ekipu „Omladinca“ iz Novih Banovaca.