TV Novi Bečej

Sport

Treća pobeda u nizu FK “Jedinstva”

Redakcija TV Novi Bečej | 30. april. 2018. | 14:00 | Sport

Posle prošlonedeljne pobede nad četvoroplasiranom “Kikindom 1909”, ovoga vikenda, na gradskom stadinu kraj Tise, Fudbalski klub “Jedinstvo” odneo je još jednu pobedu nad zadnjeplasiranim Fudbalskim klubom “Polet” iz Nakova. Fudbaleri “Jedinstva” koji su u proteklom periodu beležili dobru igru, u meč su ušli kao favoriti što su i pokazali na početku utakmice. Konstatnim napadima stvarali su veliki broj prilika, ali nisu uspeli da postignu pogodak dok su gosti vrebali svoju šansu iz kontra napada. U 41. minutu utakmice, nakon ispucavanja gostujućeg golmana, odbrambeni igrači “Jedinstva” prave grešku koju koristi napadač iz Nakova i matira golmana domaće ekipe. Samo 2 minuta kasnije, “Jedinstvo” stvara novu šansu iz koje postižu pogodak, ali on biva poništen zbog ofsajda. U 68. minutu, nakon sjajnog prodora po levoj strani terena i šuta na gol, golman gostiju ispušta loptu što Nikola Peruničić koristi i poravnava rezultat. U 77. minute, Srdjan Josović sjajnim golom iz daljine preokreće rezultat na 2:1 nakon čega se igrači “Jedinstva” ne zaustavljaju i u 80. minutu Lalić postiže gol kojim stavlja tačku na ovaj meč rezultatom 3:1. Trener Fudbalskog kluba “Jedinstvo”, Strahinja Vasković, zadovoljan je nizom pobeda koji su zabeležili: “Treća pobeda u nizu, jeste i lepo zvuči, ali najteže je dobiti ove, što se kaže, dobijene utakmice u napred. “Polet” iz Nakova jeste poslednja ekipa na tabeli, ali pružili su dobar otpor, mi smo ušli “mekano” i opet kažem, najteže je dobiti ovakve utakmice. U drugo poluvreme smo ušli malo spremniji i odlučniji, vise smo želeli taj gol, imali smo vise šansi i vise šuteva na gol što je kasnije donelo rezultat 3:1. Zasluženo smo pobedili, stvarno, nastavljamo dalje u nekom nizu. Protiv Kikinde u gostima smo ostvarili jednu bitnu pobedu i doneli kući 3 boda i stvarno bi bilo lose da smo kući ostavili loš utisak na domaću publiku i da nismo u današnjoj utakmici pobedili.”

Ekipu “Jedinstva” u narednom, 25. kolu, očekuje meč u gostima protiv Fudbalskog kluba “Mladost” iz Omoljice, koji sa 38 bodova trenutno zauzima 5. mesto na tabeli što je za dva mesta iznad sedmoplasiranog domaćeg tima. Narednu utakmicu na domaćem terenu igraće protiv Fudbalskog kluba “Radnički” iz Sutjeske.