TV Novi Bečej

Sport

Košarkaši "Radničkog" iz Kovina bolji od domaćina

Redakcija TV Novi Bečej | 20. mart. 2017. | 14:22 | Sport

U nedelju 19. marta Košarkaški klub „Jedinstvo“ iz Novog Bečeja, u borbi za opstanak u Prvoj muškoj regionalnoj ligi grupe Sever, izgubio je u veoma neiszvesnoj utakmici 21. kola od Košarkaškog kluba „Radnički“ iz Kovina, rezultatom 68:66. U toku prve četvrtine ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali je ipak domaća ekipa dobrom igrom u odbrani dobila prvu četvrtinu sa 23:22. Nastavak utakmice, takođe je bio neiszvestan i druga četvrtina je završena nerešenim rezultatom 16:16, uz konačnu prednost košarkaša „Jedinstva“ posle prvog poluvremena od jednog poena.

Treću četvrtinu obeležila je „stegnuta“ igra na obe strane, pa je postignut mali broj poena. Ipak, i treća četvrtina je pripala domaćinu, uz 12 osvojenih poena naspram deset gostujuće ekipe, pa su košarkaši „Jedinstva“ u poslednju četvrtinu ušli sa tri poena razlike.

Poslednja četvrtina pripala je gostima koji su iskoristili pad u igri domaćini, uz nekoliko izgubljenih lopti i nakon izjednačenja u poslednjoj sekundi utakmice rešili pobedu u svoju korist.

Košarkaši „Jedinstva“ u ostatku sezone odigraće još pet utakmica, od kojih tri u gostima, a dve na domaćem terenu. Ljubitelji košarke u Novom Bečeju, imaće prilike da bodre naše košarkaše na domaćem terenu za dve nedelje, odnosno u subotu 8. aprila, kada će se u utakmici 24. kola sastati sa ekipom iz Stare Pazove.