TV Novi Bečej

Sport

Pobeda „Jedinstva“ na startu rukometnog prvenstva

Danilo Gurjanov | 23. septembar. 2019. | 13:47 | Sport

Utakmicom 1. kola protiv ekipe „Jugovića“ rukometaši nobobečejskog „Jedinstva“ započeli su novo prvenstvo u Super B ligi Sever-Centar. Oni su na startu nove sezone na domaćem terenu u SRC „Jedinstvo“ u Novom Bečeju ugostili rivale iz Kaća i porazili ih ubedljivim rezultatom 36:22.

Iako je mlada ekipa „Jugovića“ pružila solidan otpor u prvom poluvremenu, bilo je to nedovoljno za iskusnu ekipu „Jedinstva“ koja je u drugom delu utakmice napravila veliku gol razliku. Za najboljeg igrača utakmice proglašen je golman domaće ekipe, Dušan Radanović.

Mihajlo Petković, trener „Jedinstva“, zahvalio se publici koja je došla da gleda i da pruži podršku: „Moram da čestitam i mojim igračima na dobroj igri baš u onom delu utakmice gde sam očekivao da ćemo imati pad, mi smo se tu, u drugom poluvremenu, podigli, napravili razliku. Mislim da je ova ekipa „Jugovića“ mlada ekipa koja nije na nekom nivou. Ne kažem da su loši, ali mi smo očigledno mnogo bolja ekipa.“

Petković se kratko osvrnuo i na naredno kolo u kom će „Jedinstvo“ u gostima igrati protiv ekipe „Lavova“: „Idemo u Bačku Palanku, idemo da igramo, pa ćemo videti. Mislim da i tamo može da se igra, sve zavisi od nas.“

Ljubitelji rukometa u Novom Bečeju rukometaše „Jedinstva“ imaće priliku opet da gledaju 5. oktobra u novobečejskoj hali sportova kada će odmeriti snage sa ekipom „Vrbas Petrola“.