TV Novi Bečej

Sport

Fudbal: Gradištanci bolji od Novobečejaca u generalnoj probi

Redakcija TV Novi Bečej | 4. mart. 2019. | 14:55 | Sport

U generalnoj probi pred drugi deo ligaških karavana, ekipa "Vojvodine" iz Bačkog Gradišta ugostila je fudbalere "Jedinstva" iz Novog Bečeja, a nakon devedesetog minuta, slavlje je pripalo Gradištancima koji su meč priveli kraju rezultatom 3:1.
Poslednji kontrolni meč u taboru plavih prošao je i više nego dobro. Uzevši u obzir da se rival takmiči u rangu više, rezultat i viđeno na terenu daju vetar u leđa ekipi i stručnom štabu Vojvodine. Golove na poslednjoj kontrolnoj utakmici za Vojvodinu postigli su Marjanov u 20. i 39. i Nenad Kudrić u 76, dok se za tim Jedinstva jedini u listu strelaca upisao Peruničić u 50. minutu.
Kako je zimski prelazni rok gotov, odlasci i dolasci su zaključeni. Ekipa Jedinstva ostala je bez ključnog igrača u timu, ali dolaskom novih fudbalera pokušaće da nadomeste igru do nekadašnjeg glavnog kreatora igre Stefana Koraća koji je postao član Fudbalskog kluba „Senta“.
Fudbaleri iz Novog Bečeja u prvom delu sezone ostvarili su polovičan učinak u Vojvođanskoj ligi „Istok“, pa su se tako sa šest pobeda, dve nerešene i sedam poraza našli na središnjem delu tabele, gde sa ekipom „Mladosti“ iz Omoljice dele isti broj bodova, ali su zbog gola razlike bolje pozicionirani u odnosu na „Mladost“.
U okviru prve utakmice prolećnog dela sezone Novobečejci će ugostiti upravo tim iz Omoljice i tako pokušati da se revanširaju za poraz iz prvog kola kada ih je “Mladost“ savladala na svom terenu sa 2:1.
Fudbalere Vojvodine, nakon generalne probe, očekuje jedan od najtežih mečeva sezone. U Bačko Gradište dolazi prvoplasirana ekipa Iskre iz Kucure, koja je samo za bod bolja od Voše, ali vrednim zimskim pripremama i uz pomoć 12. igrača šef ekipe iz Gradišta očekuje povratak na prvo mesto na tabeli.