TV Novi Bečej

Sport

Poraz „Jedinstva“ protiv ekipe „Svetog Đorđa“

Redakcija TV Novi Bečej | 4. februar. 2019. | 14:33 | Sport

Nakon 4 uzastopne pobede, košarkaški klub „Jedinstvo“ doživeo je debakl u 15. kolu Prve regionalne lige – Sever u meču protiv ekipe „Svetog Đorđa“ iz Žitišta. Rezultat po četvrtinama bio je 19:16 u prvoj, 28:37 u drugoj, 46:63 u trećoj četvrtini što je dovelo do krajnjeg rezultata 62 prema 80. Konstantnim vođstvom gostujuća ekipa zapečatila je 15. pobedu u ovoj sezoni, čemu je doprinela i nešto slabija igra domaćeg tima, smatra trener „Jedinstva“, Miloš Luburić: „Prvo bih želeo da čestitam ekipi „Svetog Đorđa“ na zasluženoj pobedi, reč je o jednoj vrlo dobroj ekipi. Želim, takođe, ovom prilikom da im čestitam i plasman na finale Kupa Srbije koje se igra u Nišu. Videli ste danas, veoma loša naša partija, mislim da smo dosta kumovali ovom ubedljivom porazu i posle 4 uzastupne pobede nismo uspeli da na adekvatan način njihovoj igri. Bili smo veoma loši u nekim tehničkim elementima, pre svega slobodnim bacanjima i nekim zicerima, tako da se nije ni mogao očekivati neki bolji rezultat. Sledeće nedelje gostujemo ekipi „Star“. Reč je o jednoj vrlo mladoj ekipi koja takođe dosta trči, moraćemo mnogo bolje, da pojačamo fond treninga sledeće nedelje i da nastavimo taj neki pobednički niz koji smo postigli pri kraju prošle godine i početkom ove. Posle 4 uzastupne pobede danas poraz protiv objektivno bolje ekipe i čestitke još jednom njima.“

Iz 15 utakmica, od kojih su 7 pobede, a 8 porazi, Košarkaški klub „Jedinstvo“, sa osvojena 22 boda trenutno zauzima 7. mesto na tabeli Prve regionalne lige – Sever.