TV Novi Bečej

Sport

KMF „Tisa“ pobedom otvorio sezonu

Redakcija TV Novi Bečej | 1. oktobar. 2018. | 15:41 | Sport

Uzbudljiv meč prvog kola Futsal lige Vojvodine odigrao se u Sportsko rekreativnom centru „Jedinstvo“ gde je domaći klub „Tisa“ odneo pobedu nad ekipom „Dinama“ iz Pančeva rezultatom 7:6. Za dobar rezultat najzaslužnije su novajlile tima: Stanojev, Krdžalin, Celin, kao i Letić i Guberinić sa dva pogotka. Odlučujući gol za pobedu Guberenić je postigao u poslednjim sekundama meča, objasnio je trener, Ivan Blažin: „Komentar je suvišan za ovako jednu lepu utakmicu, za predstavu koja sigurno privlači publiku, pobeda u zadnjoj minuti. Vodili smo 5:2 u prvom poluvremenu, nismo iskoristili svoje šanse, odmah su stizale kazne. Izjednačili smo i  zadnje dve sekunde pre kraja smo postigli pobedonosni pogodak. Moralo je verovatno tako biti, nismo još u potpunosti uigrani, prvo je kolo, ima dosta novih igrača, ali opet ne treba gledati pobedi u zube, treba dići glavu, pisati 3 boda i krenuti put Vršca gde igramo drugo kolo. Ciljevi su, kao što sam i rekao, borba za prvo mesto i ulazak u prvu ligu. To će sigurno biti novi put, jer je ovo nova, gradska ekipa Pančeva koja je spremna, dosta igrača je sa velikog fudbala, znači spremni su. Drugo poluvreme su nas možda na snagu i dobili, na trčanje, ali ja kroz utakmice očekujem bolju igru, da se igrači bolje razumeju i da se rezultati nastave ovako.“

Pomoć na treninzima, ali i u marketingu i promovisanju kluba je i prvi trener Kluba malog fudbala „Tisa“, Đorđe Maksimović, koji se nakon povrede, u toku priprema za novi angažman u inostranstvu, priključio timu.