TV Novi Bečej

Sport

Poraz za pola koša na startu prvenstva

Redakcija TV Novi Bečej | 30. septembar. 2018. | 14:19 | Sport

Košarkaši novobečejskog „Jedinstva“ u utakmici 1. kola Prve regionalne lige Sever nisu uspeli da se izbore za pobedu na domaćem terenu protiv ekipe „Futog Tupanjac“ iz Futoga. Nakon lošeg starta domaćih košarkaša usledila je mnogo bolja igra u drugom poluvremenu, ali uprkos neizvesnoj završnici, ekipa iz Futoga slavila je u novobečejskoj sportskoj hali sa pola koša razlike, a utakmica je završena rezultatom 66:67. Iako je cilj bio da se obezbedi pobeda na startu prvenstva, bilo je jasno da utakmica neće biti laka, izjavio je nakon utakmice Srđan Vokić, sportski direktor Košarkaškog kluba „Jedinstvo“: „Jako smo loše otvorili utakmicu, verovatno malo pod utiskom jer je bilo više publike nego inače. Momci iz Futoga su u prvom poluvremenu pogodili apsolutno sve i imali zalihu od desetak poena na poluvremenu. U trećoj četvrtini smo se vratili što bi se reklo u „život“, počeli da igramo malo ozbiljniju odbranu, pogodili par šuteva spolja i na kraju u penal završnici nažalost smo izgubili utakmicu. Imali smo napad koji je mogao da okrene celu situaciju, da pređemo u vođstvo sa bar pola poena, pa da branimo zadnji napad. Nismo uspeli da ga rešimo i izgubili smo sa pola koša. Što pre da zaboravimo ovo, pogledamo, naravno, snimak sa utakmice i izvučemo nešto pozitivno, to sigurno možemo i nadam se ćemo već sledeću utakmicu biti kompletni, to naglašavam, jer su veći deo ove utakmice izneli klinci od bukvalno 16 godina pošto smo imali dva bolesna igrača. Nažalost, razboleli su se dan pre utakmice, a i plejmejkera čekamo već tri nedelje, tako da se nadam da ćemo biti kompletni sledeće nedelje u Žitištu, gde ćemo pokušati da nadoknadimo ovu utakmicu koju smo izgubili kod kuće i da što spremniji uđemo u nastavak sezone.“

U 2. kolu prvenstva, košarkaši „Jedinstva“ predstojećeg vikenda odmeriće snage u gostima sa ekipom „Sveti Đorđe“ iz Žitišta, dok će se pred novobečejskom publikom ponovo naći 13. oktobra.