TV Novi Bečej

Sport

Pobeda rukometaša na startu prvenstva

Redakcija TV Novi Bečej | 23. septembar. 2018. | 14:59 | Sport

Još jedna uzbudljiva sezona u Super B rukometnoj ligi Sever-Centar uspešno je startovala za Rukometni klub „Jedinstvo“ iz Novog Bečeja. Na startu prvenstva, u 1. kolu na domaćem terenu, u Sportsko-rekreativnom centru „Jedinstvo“, novobečejski rukometaši sastali su se sa protivnicima iz Loznice. Još od najave ove utakmice bilo je jasno da će njen tok biti neizvestan. Rukometaši „Loznice“ tokom prvog puluvremena i dobrim delog drugog konstantno su „bežali“ domaćim igračima za par golova razlike, da bi od 50. minuta „Jedinstvo“ konačno preuzelo vođstvo i uz prednost od 5 golova utakmicu završilo konačnim rezultatom 29:24.

Prema rečima trenera domaće ekipe, Jovana Pavlova, od  rukometa ne treba praviti nauku. Ovog puta se jednostavno pokazalo istinito ono što se pretpostavljalo, kaže Pavlov: „Bilo je bitno da dođemo do 45., 50. minuta bez nekog velikog problema jer se videlo i na prošloj utakmici i na ovoj da ekipa „Loznice“ nema puno alternativa u zameni. Njihova prva postava igra, menjali su levog beka u drugom poluvremenu, to se odmah primetilo u igri. Takođe, potrefilo nam se da smo imali dobre izmene, jednostavno, složilo se. Ono što je najvažnije i prema reakciji njihovog trenera koji je vrhunski trener, Vojvodić, zasluženo smo pobedili i to je za početak veoma bitno. Međutim, ovo se brzo zaboravi, sledeća utakmica je u gostima, kod novajlija u ligi. To im je prva utakmica na domaćem terenu, pred svojom publikom. To je za njih veliki imperativ da moraju da pobede, a mi sad hoćemo da pobedimo, iako baš i ne moramo.“

Za igrača utakmice izabran je domaći rukometaš, Jovan Ristić, koji je ovom prilikom postigao ukupno 8 golova.

U 2. kolu Super B lige „Jedinstvo“ će se predstojećeg vikenda u gostima sastati sa „Lavovima“ iz Bačke Palanke, dok će ljubitelji rukometa u Novom Bečeju moći ponovo da uživaju 6. oktobra, kada na domaći teren stiže ekipa „Vrbas Petrola“.