TV Novi Bečej

Sport

Uzbudljiva utakmica na stadionu „Jedinstva“

Redakcija TV Novi Bečej | 11. septembar. 2018. | 15:02 | Sport

U meču održanom proteklog vikenda, Fudbalski klub „Jedinstvo“ porazio je ekipu „Vojvodine“ iz Perleza rezultatom 1:0. U drugom poluvremenu došlo je do tenzije među igračima koja je kulminirala u 80. minutu, nakon čega su Matić iz „Jedinstva“ i Ješić iz „Vojvodine“ zaradili crvene kartone. Pogodak za domaći tim postigao je Korać u 33. minutu, ali je za pobedu svakako najzaslužniji Veskov, koji je sjajnom odbranom na golu sprečio izjednačenje, rekao je trener „Jedinstva“, Strahinja Vasković: „Jedan težak protivnik koji je prošle godine završio na 4. mestu ispred nas na tabeli, sigurno protivnik za respekt. Videli ste i sami da je utakmica bila teška, borbena i srčana. Malo je bilo nervoze među igračima. Uspeli smo da postignemo taj pogodak iz kaznenog udarca gde je Korać bio spretan izvođač i ispostavilo se da je to bilo dovoljno za konačan rezultat 1:0. Tri boda su upisana, ne možemo žaliti za promašenim šansama, gosti su imali opasnije šanse i pretili su ka našem golu, pa smo na kraju utakmice mi imali dosta sreće gde je Veskov spretno odreagovao i samim tim može da ponese epitet igrača utakmice. Desio se taj nespretan start gde je naš igrač, Matić, ušao u konflikt sa protivničkim igračem, isključeni su obojica. Nakon toga su malo nastale tenzije i varnice, ali naravno, sve je to sportski. Svi smo se posle utakmice izljubili i to je sport.“

Ekipu „Jedinstva“ očekuje teška utakmica protiv istoimenog kluba iz Banatskog Karađorđeva, u kojoj moraju da pruže maksimum kako svoj gol ne bi doveli u opasnost, dodao je Vasković.