TV Novi Bečej

Sport

KK „Jedinstvo“ ugostio subotički „Spartak“

Redakcija TV Novi Bečej | 9. septembar. 2018. | 15:45 | Sport

U Sportsko rekreativnom centru „Jedinstvo“ odigrao se prijateljski meč između domaćeg tima i Košarkaškog kluba „Spartak“ iz Subotice. Prva četvrtina bila je neizvesna do samog kraja, da bi pogotkom za 3 poena, uz zvuk sirene, bila završena rezultatom 25:22 u korist subotičkog „Spartaka“. U drugoj četvrtini gosti povećavaju prednost i na poluvreme odlaze sa rezultatom 57:35, dok su trećih 10 minuta završeni rezultatom 78:52. Na kraju meča, semafor je pokazivao 107:66 za „Spartak“ koji odnosi ubedljivu pobedu. Novi trener  „Spartaka“, Slobodan Ljubotina, kaže da saradnja sa „Jedinstvom“ iz Novog Bečeja traje već dugo i da su rado prihvatili poziv za prijateljsku utakmicu: „Što se tiče same utakmice, ekipa „Jedinstva“ je mnogo bolje krenula tu prvu četvrtinu i to ej jedina naša slaba četvrtina gde smo pravili mnogo grešaka. Pre svega, energetski nismo bili na nivou na kom treba da budemo. Kasnije smo se vratili i sve u svemu, zadovoljan sam utakmicom i želim da se zahvalim još jednom ekipi „Jedinstva“ koja nas je pozvala. Krenuo sam kao igrač i kao pomoćni trener, a sad krećem i samostalnu trenersku karijeru. Prošle godine sam mnogo napredovao, raditi u timu koji igra Evroligu je zaista neprocenjivo iskustvo, mnogo toga sam video i nadam se da ću to uspeti da prenesem na ove mlade momke. Čekamo još par pojačanja, na poziciji 4 još nemamo nikog, to su sve mladi momci na koje tek treba da se računa, tako da očekujem to pojačanje i očkujem da oni svi zajedno napreduju. Ovaj sistem koji pokušavamo da uspostavimo je jako težak i treba vremena, tako da pre svega očekujem od njih agresivnost, koncentraciju na svakom mogućem treningu i na svakoj mogućoj utakmici.“

Trener „Jedinstva“, Miloš Luburić, zadovoljan je korektnom igrom i zalaganjem svojih igrača protiv ekipe koja je 2 ranga iznad njih: „Mi igramo sa uskom rotacijom, praktično bez plejmejkera, igrač kojeg smo doveli je nažalost povređen, tako da mislim da će biti bolje kad se on vrati na parket. Slabo igramo, neorganizovano u nekim momentima, međutim, ja sam zadovoljan nekim segmentima, nekim nisam, mislim da ćemo sa ekipama našeg ranga imati mnogo više uspeha, jer ipak su ovo ljudi koji igraju dva ranga iznad nas i zasluženo su pobedili, ja im čestitam. Mi radimo zaista dobro i nadam se da ćemo pretendovati ove sezone na visok plasman za razliku od prošle kada smo se borili za opstanak praktično u zadnjem kolu. Momci stvarno rade dobro  ja sam prezadovoljan ovim tokom priprema i pripremnih utakmica. Ovo nam je danas prvi poraz, uspeli smo da zabeležimo dve pobede i spremno dočekujemo početak sezone i nadam se najboljem.“

Košarkaški klub „Jedinstvo“ iz Novog Bečeja takmiči se u u Prvoj muškoj regionalnoj ligi grupe Sever sa ekipom u kojoj je, od starog sastava, ostao samo kapiten, Dejan Stojanović. Trener Luburić uspeo je prošle sezone da obezbedi opstanak u rangu, pa je sa njim saradnja nastavljena.