TV Novi Bečej

Sport

„Jedinstvo“ pobedom zauzelo 5. poziciju

Redakcija TV Novi Bečej | 8. maj. 2018. | 17:49 | Sport

Uzbudljiva rukometna utakmica odigrala se u Sportsko rekreativnom centru „Jedinstvo“ u Novom Bečeju između istoimenog domaćeg tima i ekipe „Mačva“ iz Bogatića. Nakon buđenja u drugom poluvremenu ekipa „Jedinstva“ zasluženo je odnela pobedu rezultatom 32:24. Trener Mihajlo Petković zahvalio se vernim navijačima koji su ih, kako kaže, bodrili u prelomnim trenucima: „Imali smo za protivnika jednu iskusnu ekipu. Moram da kažem da je njima falilo 4 igrača. Moji igrači su u prvih 10 minuta krenuli dobro, poveli 6:1 i umesto da bude 8:1, mi smo napravili 7:6. Znači, imali smo tehničkih grešaka i to je dovelo do toga da smo otišli sa -1 na poluvremenu. U drugom poluvremenu malo su se i golmani probudili, malo smo ozbiljnije igrali odbranu, koristili smo sve greške protivnika i došli smo do ubedljive pobede. Mislim da smo zasluženo pobedili i da je sada definitivno samo pitanje da li ćemo biti peti ili šesti. Mislim da je to uspeh za ekipu koja je tek ušla u ovaj rang takmičenja i čestitao bih i mojim momcima i ovoj publici koja nas je podržala kada se „lomila“ utakmica, skočili su nan noge i pomogli nam, mi smo to iskoristili i pobedili. Gostujemo ekipi Vrbasa, a zadnje kolo nam dolazi „Morava“ iz Velike Plane. Mi ćemo obe utakmice igrati tako da, ako možemo, da ih dobijemo. Sportski je i izgubiti, ali da izgubiš da se boriš.“

Rukometni klub „Jedinstvo iz Novog Bečeja sa 17 bodova trenutno zauzima 5. mesto na tabeli Super B lige sever- centar. Iz 18 odigranih utakmica zabeležili su 8 pobeda, 9 poraza i jednu nerešenu sa 452 data i 460 primljenih golova.