TV Novi Bečej

Sport

Nerešeno sa beogradskim "Sinđelićem"

Redakcija TV Novi Bečej | 23. april. 2018. | 16:55 | Sport

Proteklog vikenda u Sportsko-rekreativnom centru “Jedinstvo” u Novom Bečeju odigrana je utakmica 18. kola Super B rukometne lige Sever-Centar između novobečejskog “Jedinstvo” i beogradskog “Sinđelića”.

Utakmica je bila veoma čvrsta što je rezultiralo malim brojem golova, a tokom prvog poluvremena igralo se gol za golom, bez veće razlike za obe ekipe koje su se često smenjivale u vođstvu. Za nijansu bolja igra gostiju pomogla im je da na poluvreme odu sa golom prednosti. “Jedinstvo” u drugo poluvreme ulazi mnogo razigranije, sa čvršćom odbranom i u 43. minutu stiče prednost od 4 gola, za rezultat 19:15. Domaćini prednost koju su stekli održavaju sve do 57. minuta, a rezultat na semaforu u ovom trenutku pokazivao je 24:20. Pad u igri domaćina koja je usledila gosti koriste i za samo 2 minuta postižu 3 gola i rezultatski se vraćaju u utakmicu. Minut pre kraja gosti iz Beograda igraju presing preko celog terena, “Jedinstvo” uspeva da drži loptu u svom posedu 10 sekundi pre kraja utakmice, kada Vladimir Antonović šutira, ali ne postiže gol. “Sinđelić” koristi svoju šansu i 2 sekunde pre kraja izvodi deveterac, postiže pogodak uz zvuk sirene i završava utakmicu nerešeno.

Utiske sa utakmice podelio je sa nama trener domaće ekipe, Mihajlo Petković: “Ja sam i rekao pre utakmice svojim igračima, najteže je igrati dobijene utakmice unapred. Nas je sad to koštalo jednog boda, ali mislim da smo generalno lose odigrali ovu utakmicu. Imamo nekih i povređenih igrača, ali to nije opravdanje. Mislim da je loša igra razlog što smo ovog puta izgubili, u sebi treba da tražimo krivca. Mi smo krivi za ovaj ishod, šta bih drugo rekao, krivo mi je zbog tog boda, nije nam ovo trebalo. U sledećem kolu gostujemo “Proleteru” iz Zrenjanina, koji je jedan stari rival, protivnik, ekipa s kojom može da se igra, ali ako budemo igrali na ovom nivou, teško možemo nešto da se nadamo.”

Za igrača utakmice proglašen je igrač domaće ekipe Jovan Ristić koji je na ovom meču postigao 7 golova. “Jedinstvo” se u trenutnom plasmanu i dalje nalazi na 5. mestu tabele prvenstva sa 15 osvojenih bodova.