TV Novi Bečej

Sport

Pobeda "Jedinstva" za lakši nastavak prvenstva

Redakcija TV Novi Bečej | 25. mart. 2018. | 14:27 | Sport

Košarkaši „Jedinstva“ iz Novog Bečeja proteklog vikenda treći put zaredom igrali su na domaćem terenu, u Sportsko-rekreativnom centru „Jedinstvo“ u Novom Bečeju. Ovog puta ugostili su protivnike „Omladinca“ iz Novih Banovaca i na kraju slavili u utakmici 22. kola Prve muške regionalne lige grupe „Sever“ ubedljivim rezultatom 96:73. Pobeda daje malo olakšanja za nastavak prvenstva, kaže Srđan Vokić, sportski direktor „Jedinstva“, koji je posle utakmice podelio i utiske o igri svojih igrača: „Ubedljiva pobeda, kao što smo u najavi utakmice i rekli. No, utakmica je bila mnogo teža nego što je to ubedljivi rezultat na kraju pokazao. Malo smo u grču otvorili prvu četvrtinu, verovatno su momci podsvesno imali u svojim glavama da nam je nam je ova utakmica jako bitna i da ne smemo više da kiksnemo kod kuće. Drago mi je što smo se podigli u trećoj četvrtini, napravili ogromnu razliku i čak pružili šansu mladim igračima, našim kadetima koji su na kraju opravdali sva očekivanja i dali nam do znanja da možemo da računamo na njih u nastavku sezone i te kako. U narednom kolu nas čeka ekipa iz Apatina koja se bori za opstanak, koja sada za pobedu ispod nas. To je ekipa koju smo pobedili dosta ubedljivo u prvom delu prvenstva kod kuće. Mislim da sa jednom ovakvom energijom i ovakvim pristupom koji smo pokazali sada protiv „Omladinca“ iz Novih Banovaca, realno imamo jako lepe šanse da dobijemo utakmicu na strani i da završimo prvenstvo.“

Košarkaški klub „Jedinstvo“ sa osvojenih 30 bodova trenutno se nalazi na 10. mestu tabele prvenstva, uz osam pobeda i četrnaest poraza u dosadašnjem toku takmičenja. Do kraja prvenstva, domaće košarkaše očekuje još četiri kola.