TV Novi Bečej

Sport

Poraz od ekipe "Futoga" na domaćem terenu

Redakcija TV Novi Bečej | 13. februar. 2018. | 15:32 | Sport

Za košarkaše domaćeg „Jedinstva“ druga polusezona prvenstva startovala je krajem januara, kada su na svom terenu pobedili „Sloven“ iz Rume. U narednom kolu Prve muške regionalne lige grupe „Sever“ košarkaši „Jedinstva“ sastali su se sa „Radničkim“ iz Kovina i izgubili na strani, a proteklog vikenda usledio je još jedan poraz, ovog puta od vrlo nezgodnog protivnika iz Futoga, koji se nalazi u sjajnoj formi i ima seriju od čak sedam uzastopnih pobeda. Utakmica je završena rezultatom 72:80 u korist gostujuće ekipe.

„Prethodna utakmica kod kuće protiv ekipe „Futoga“, dakle to je ekipa koja je prošle godine ispala iz B lige, zadržala skoro ceo igrački kadar, snažna, jaka ekipa, popunjena na svim pozicijama. Dobro smo se držali čitavu utakmicu, nismo uspeli da prelomimo u zadnjoj četvrtini. Iskreno, imali smo svoje šanse, pogotovu u zadnjih pet minuta kada smo malo pojačali ritam u odbrani i bolje trčali. No, oni su opet bili sigurni u svojim realizacijama polukontre i kontranapada i generalno pretrčali nas zadnjih pet minuta i zasluženo pobedili“, izjavio je Srđan Vokić, sportski direktor KK „Jedinstvo“.

Da je ekipa „Futoga“ u odličnoj formi pokazalo se na samom početku utakmice jer su gostujući igrači već u prvoj četvrtini uspeli da stignu do sedam poena prednosti. Dva minuta pre kraja prve četvrtine trener domaćih igrača traži tajm aut, koji je urodio plodom i „Jedinstvo“ do kraja prve deonice poravnava rezultat. Cela druga četvrtina bila je neizvesna. Igralo se koš za koš, a za nijansu bolja završnica pomogla je gostima da na poluvreme odu sa tri poena prednosti. U trećoj četvrtini igrači „Futoga“ preuzimaju inicijativu i dobrom odbranom i brzim kontrama koriste lošu igru domaćina i razliku u rezultatu konstatno povećavaju. Uprkos volji igrača „Jedinstva“ da preokrenu ishod, gostujuća ekipa rutinski je privela kraju utakmicu 16. kola u svoju korist.

Kada su planovi za ostatak prvenstva u pitanju, sportski direktor „Jedinstva“ kaže: „Zadnji deo prvog dela sezone smo odigrali dosta dobro i mislim da smo u sigurnoj zoni, koji bi trebalo da održimo sa narednih nekoliko utakmica. Prva šansa je u Pančevu, ekipa „Kris Kros“ koja realno nije ništa spektakularno. U prvom delu smo je pobedili dosta lagano. Očekujemo da od ove dve utakmice koje smo izgubili, bar jednu vratimo sad na strani i dosta mirno dočekamo zadnji deo prvesntva i uključimo još više mlađih igrača i pripremimo se za sledeću sezonu.“

Puleni trenera Aleksandara Nićetina trenutno se nalaze na 10. mestu tabele prvenstva sa osvojena 22 boda. Narednog vikenda ih očekuje utakmica na strani sa ekipom „Kris Krosa“ iz Pančeva, dok će ljubitelji košarke u Novom Bečeju narednu utakmicu imati prilike da gledaju nedelju dana kasnije, kada će „Jedinstvo“ odmeriti snage sa ekipom „Srema“ iz Sremske Mitrovice.