TV Novi Bečej

Sport

Pobeda "Jedinstva" protiv Vrbašana u završnici polusezone

Redakcija TV Novi Bečej | 4. decembar. 2017. | 13:18 | Sport

U 9. kolu Super B rukometne lige grupe Sever – Centar rukometaši novobečejskog „Jedinstva“ poraženi su od ekipe „Mačve“ iz Bogatića. Priliku za popravni iskoristili su u narednom kolu, u subotu, 2. decembra, na domaćem terenu, gde su izvojevali pobedu protiv Rukometnog kluba „Vrbas Petrol“ iz Vrbasa, rezultatom 31:29.

U prvih 10 minuta ove utakmice ekipe su bile izjednačene, a prvu ozbiljniju prednost domaći igrači stiču u 15. minutu, pri rezultatu 10:7. Prednost „Jedinstva“ povećala se na četiri gola razlike, ali gosti uspevaju da smanje zaostatak i prvo poluvreme se završava rezultatom 15:13 za „Jedinstvo“.

Početak drugog poluvremena protiče u znaku domaće ekipe koja već u 40. minutu utakmice stiče prednost od 5 golova, dok se u narednim minutima ta prednost penje na 7 golova razlike. U 53. minutu, pri rezultatu 30:23, trener domaće ekipe, Mihajlo Petković, odlučuje da da šansu mlađim igračima, što Vrbašani koriste, postižu 5 uzastopnih golova i 2 minuta pred kraj utakmice vraćaju se u igru. Petković tada vraća svoju prvu postavu koja utakmicu rutinski privodi kraju.

„Mi uvek igramo zanimljive utakmice, što ja volim da kažem. Celu utakmicu smo bili u vođstvu, nikako nismo uspevali da se odvojimo i na kraju smo to ipak uspeli. Pokušao sam u zadnjih sedam, osam minuta da pustim mlade igrače, međutim, vidite kako je to išlo, nije baš išlo kako treba, pa sam do kraja morao vratiti prvu postavu, da to završimo kako treba. Čestitao bih svojim igračima na pobedi. Prethodna utakmica je isto tako trebalo biti dobijena, ipak nesrećno smo izgubili. Mislim da su ova dva boda vrlo važna za naš opstanak u ovom rangu takmičenja. Mislim da na proleće ova ekipa treba da igra mnogo, mnogo bolje. U sredu već putujemo u Veliku Planu. „Morava“ je jedna iskusna ekipa koja je prošle godine igrala Super ligu. Mi idemo tamo da se borimo, da igramo, pa ako nešto napravimo, napravimo. Još jednom bih se zahvalio i publici u Novom Bečeju koja u velikom broju dolazi da nas prati, tako da im hvala, ovo je za polusezonu bila naša zadnja utakmica, tako da ćemo se tek na proleće pojaviti na prvenstvenim utakmicama“, rekao je Mihajlo Petković, trener RK „Jedinstvo“.

Za najboljeg igrača utakmice izabran je domaći igrač, Strahinja Ristić, koji je ovom prilikom postigao 8 golova. Što se tiče prvog dela sezone prvenstva igrače „Jedinstva“ očekuje još jedna utakmica na strani, dok će ljubitelji rukometa u Novom Bečeju ponovo imati priliku da uživaju bodreći „Jedinstvo“ na proleće.