TV Novi Bečej

Sport

Neizvesna utakmica sa "Kolubarom" iz Lazarevca

Redakcija TV Novi Bečej | 6. novembar. 2017. | 14:59 | Sport

Još jedna zanimljiva utakmica viđena je ovog vikenda u Sportsko-rekreativnom centru “Jedinstvo” u Novom Bečeju, gde je Rukometni klub “Jedinstvo” pred punim tribinama ugostio ekipu “Kolubare” iz Lazarecvca. Iako je utakmica završena rezultatom 24:28 u korist “Kolubare”, utakmica je bila više nego neizvesna. Igrači “Jedinstva” su tokom čitavog prvog poluvremena kontrolisali igru. Gosti su tri puta uspeli da izjednače, ali ne i da pređu u vođstvo. Domaća ekipa je u 28. minutu imala najveću prednost, od čak 4 gola, dok se na poluvreme otišlo rezultatom 16:13 za “Jedinstvo”.

Rukometaši iz Lazarevca u 42. minutu stižu do izjednačenje, ali tek u 49. minutu prvi put prelaze u vođstvo, pri rezultatu 22:23. Do 55. minuta domaći rukometaši gubili su golom razlike, dok su u samoj završnici utakmice izgubili snagu i samim tim priključak u odsudnim trenucima.

Mihajlo Petković trener RK “Jedinstvo”: “Ja sam i rekao pre početka prvenstva da je ova liga jako nezgodna, da su sve ekipe dobre i, pazite, “Kolubara” iz Lazarevca, dojučerašnji prvoligaš, jeste iskusna ekipa, imaju jako dobrog igrača, Dušana Nenadića. Videli ste i sami kada se lomio rezultat, on je preuzeo na sebe odgovornost. Moji igrači u tom trenutku nisu bili koncentrisani, nisu imali vise snage, iskreno da vam kažem, da do kraja privredemo tu utakmicu kako treba. Idemo dalje, mora svaka utakmica da se igra do kraja, pa šta bude.”

Igrač “Kolubare”, Dušan Nenadić, proglašen je igračem utakmice sa postignutih 10 golova, dok se u domaćoj ekipi istakao Strahinja Ristić sa 8 postignutih golova.

“Jedinstvo” posle praza od “Kolubare” zauzima 10. mestu na tabeli, dok je “Kolubara” stigla do prve pozicije u Super B ligi Sever-Centar. U narednom kolu “Jedinstvo” očekuje gostovanje ekipi “Sinđelić” iz Beograda.