TV Novi Bečej

Sport

Ubedljiv poraz "Jedinstva" od "Hajduka" iz Kule

Redakcija TV Novi Bečej | 6. novembar. 2017. | 15:24 | Sport

U Sportsko-rekreativnom centru “Jedinstvo” u Novom Bečeju protekle subote domaći košarkaši su doživeli ubedljiv poraz, savladala ih je ekipa “Hajduka” iz Kule, rezultatom 69:90.

Sam početak utakmice je bio neizvestan, igralo se koš za koš. U drugom delu prve četvrtine “Jedinstvo” pravi razliku i serijom od 8:0 dolazi do 10 poena prednosti. Gosti su smanjili zaostatak za dva poena, pa je prva četrvrtina završena rezultatom 20:12.

Da je “Hajduk” jedan od lidera na prvenstvu pokazalo se u drugoj četvrtini kada su gostujući košrkaši uspeli da ubace čak 40 poena i preokrenu rezultat u svoju korist. U nastavku smo imali priliku da vidimo mali broj poena i, za nijansu, bolju igru “Hajduka”, koji je treću četvrtinu završio sa 20 poena prednosti u odnosu na domaćina. Prednost se pokazala nedostižnom, pa je “Hajduk” utakmicu rutinski priveo kraju.

Srđan Vokić sportski direktor KK “Jedinstvo”: “Odlično smo otvorili utakmicu, prvu četvrtinu rešili u našu korist, sa 8 poena razlike i onda smo jednostavno pali. Ekipa iz Kule je nezgodna, svi jako dobro šutiraju spolja, Nismo uspeli da im pariramo, pretrčali su nas, pogodili sve, mislim da smo primili 40 poena u drugoj četvrtini. Tu smo bili već u debelom zaostatku i nismo uspeli da se vratimo do kraja utakmice. Pa ništa, gledamo da vratimo sad ovu utakmicu koju smo izgubili kod kuće i da probamo na strani da budemo bolji. Evidentno je da smo do prethodne utakmice podigli formu u poslednjih nekoliko utakmica. Ovo je ekipa za koju smo upozorili da je vrlo nezgodna, nemaju klasično viskog igrača, dakle, svi su brzi i svi šutiraju. Otvorilo im se sve, dve četvrtine su bukvalno sve ubacili u koš i to je to. Idemo dalje, probaćemo već narednu u Novoj Pazovi da vratimo.”

Posle šest odigranih kola ekipa iz Kule se nalazi na samom vrhu tabele sa osvojenih 11 bodova, koliko imaju i ekipe “Srem”, “Nova Pazova” i “Vrbas”. Košarkaški klub “Jedinstvo” se trenutno nalazi na 10. poziciji sa osvojenih 8 bodova. U narednom kolu domaći košarkaši odmeriće snage sa ekipom iz Nove Pazove koja se trenutno nalazi na drugom mestu tabele.